Milota Sidorová v službách spravodlivejšieho mestského plánovania

Expertka na územné plánovanie a mestský rozvoj zavíta na festival ako spíkerka a jej talk si budeš môcť vypočuť 25. novembra ONLINE.

Milota Sidorová je urbanistka, facilitátorka, plánovačka, moderátorka, analytička, networkerka a feministka. V územnom plánovaní a rozvoji mesta ju absolútne zaujímajú komplexné a dobre premyslené mestské projekty. Chce, aby dobré mestské projekty boli strategickejšie, spravodlivejšie, lepšie argumentované.

Venuje sa rozvoju mesta v interdisciplinárnych súvislostiach. Je zakladajúcou členkou medzinárodného festivalu o rozvoji mesta reSITE. Ako poradkyňa alebo výskumníčka pre inkluzívnejšie mestá spolupracovala s mnohými domácimi či zahraničnými partnermi napr. Inštitútom plánovania a rozvoja hl. mesta Praha, Nadáciou Henricha Bölla, Goetheho inštitútom a ďalšími.

Bola členkou poroty –  N.I.C.E. Network for Innovations in Culture and Creativity in Europe, Vize pro Miladu, Architektonická súťaž na obnovu námestia Almy Rosé v Jihlave. V roku 2019 získala nomináciu na Osobnosť roku 2019 v kategórii Architektúra a stavebný development, ASB GALA a získala ocenenie Nava Pollman Association

Na Rádiu FM moderuje reláciu o urbanizme a architektúre Živé mesto_FM.

Milota Sidorová na Art & Tech Conference!

Lístky: https://bit.ly/ATDConference_online