Na Art & Tech Conference vystúpi expertka na inovácie Michaela Magas

Významná európska expertka na inovácie zavíta na festival ako spíkerka a jej talk si budeš môcť vypočuť 25. novembra ONLINE.

Michaela Magas prepája vedu a priemysel, pričom sa téme inovácií venuje viac ako 25 rokov. Je predsedkyňou Industry Commons Foundation, poradkyňou pre inovácie pre Európsku komisiu a lídrov G7, členkou High Level Round Table – iniciatívy predsedníčky von der Leyen pre nový európsky Bauhaus a členkou poradného výboru pre CERN IdeaSquare (ISAB-G). V roku 2015 vytvorila koncept Industry Commons a popritom spolupredsedala pracovnej skupine Inovačné ekosystémy v Aliancii IoT Inovácií (AIOTI). V roku 2017 získala cenu Ženská inovátorka roka a v roku 2016 jej bolo odovzdané ocenenie Innovation Luminary Award za Kreatívne inovácie od Európskej komisie a Intel Labs Europe.

Michaela Magas je manažérkou pre inovácie a udržateľnosť projektu Onto Commons, ktorý je prvým z Industry Commons projektov, financovaných Európskou Úniou. Jeho cieľom je vytvoriť ontologický ekosystém s referenčnou dátovou dokumentáciou pre interoperabilitu medzi doménami. Je tiež zakladateľkou a výkonnou riaditeľkou MTF Labs v Štokholme, celosvetovej komunitnej platformy združujúcej viac ako 8000 kreatívnych inovátorov a vedeckých výskumníkov. Platforma ponúka priestor  pre testovanie inovácií v rozličných oblastiach od neurovedy, lesníctva až po mikropočítače a je využívaná partnermi po celom svete ako Microsoft Research New England, Centre Pompidou v Paríži a KTH Royal Institute v Štokholme. Vyše 20 rokov viedla Stromatolite Design Lab v Londýne, ktorého klientmi sú Apple, Nike a Nokia.

Art & Tech Conference sa uskutoční 25. novembra 2021 v Košiciach.

Lístky: https://bit.ly/ATDConference_online